Keresés ebben a blogban

2010. április 19., hétfő

Okosabb vagy a tolladnál?


Arra a kérdésre, hogy lehet-e okosabb a tollunk, mint mi magunk egyszerű a válasz: lehet, ha az a Livescribe Pulse Digital Smartpen.

Ez egy olyan toll, ami digitálisan is rögzíti azt, amit leírunk vele. Ezen kívül diktafonként felveszi a közben elhangzó beszédet vagy hangot, kombinálva pedig audiót játszik le egy bizonyos szövegrészre mutatva.

A jegyzeteket fel lehet tölteni a PC-re, így vissza lehet keresni, sőt számológép és fordító funkciókkal is rendelkezik. Ezen kívül még zenét is komponálhatunk vele, ha memorizáljuk a hangjegyeket.

A tollhoz tartozik egy szoftverbolt, ahonnan hasznos alkalmazásokat tölthetünk le kihasználva a toll nagyszerű tulajdonságait. Egy-egy alkalmazás átlagosan 0-10 $-ért tölthető le az Application Store-ból. A szoftverek között vannak játékok (pl. póker, blackjack), zenei lejátszók, illetve szótárprogramok.


A toll körülbelül 199 $-ba, vagyis 36 ezer forintba kerül. Aki már megvette a tollat, az elkezdhet spórolni a tollhoz tartozó alkalmazásokra.

Kapcsolódó linkek:

http://www.livescribe.com/
http://www.livescribe.com/store/20070723002/c-106.htm

Megérkezett az e-papír


A legtöbb ember szeret olvasni. Ezt sokféleképpen megtehetjük. Régebben még csak hagyományos könyvet olvashattunk, később megjelentek az e-book olvasók, most pedig itt van az e-papír, ami tulajdonképpen ezeknek a hajlítható változata.


Az e-papír tulajdonképpen a klasszikus napilapokat akarja kiváltani. A szerkezetet az LG mutatta be. A digitális könyvolvasókhoz hasonlóan az e-link technológiára épül. A mérete A/3-as, ami tulajdonképpen egy 19 collos monitornak felel meg. Maga a szerkezet 0,3 m vékony, 130 g-os és hajlítható. Bár még élére hajtani vagy össze gyűrni nem tudjuk, de hajlítgathatjuk, illetve hengerbe feltekerhetjük. A hajtogatás után visszanyeri az eredeti formáját. A kisebb, 11,5 collos újság még idén nyáron forgalomba kerülhet.



Kapcsolódó linkek:

http://www.kithirlevel.hu/index.php?kh=napilap_meretu_e-ink_kijelzo_az_lg-tol

http://www.sg.hu/cikkek/23042/e_ink_alapu_ujgeneracios_kijelzot_mutattak_be

http://www.iot.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1743:a4-es-e-papir-kijelz-es-szines-e-ink-keperny&catid=115:e-papir&Itemid=75

http://nonstopuzlet.hu/elektronikus-tinta-napenergiaval-20090713.html

Vezetékes iPhone

A legtöbben már nem használnak otthon vezetékes telefont. Esetleg még a munkahelyeken, irodákban találkozhatunk vele. Az ADSL miatt viszont még sokaknak megvan a telefonvonal.





A régi tárcsázós telefonok is érdekesek voltak a maguk módján. Például, ha már nagyon nem akartunk egy illetővel beszélni, egyszerűen csak levágtuk a kagylót. Ma már sajnos ezt nem tudjuk megtenni, csak annyit, hogy az érintőképernyőn kinyomjuk. Ettől nem fog lényegesen javulni a hangulatunk, ellentétben a kagylós változattal.

Sokan vannak, akik még mindig ragaszkodnak a vezetékes telefonhoz, mert például még mindig megvan az az előnye, hogy nem merül le az aksija, illetve nagyon jól mutat a polcon. Ha meg egész nap egy helyben tartózkodunk, minek kellene egy vezeték nélküli telefon. Ekkor jól jöhet a klasszikus telefon dizájnos iPhone dokkoló, ami a tekerőgombjával, fehér színével, alu anyaghasználatával és minimál vonalvezetésével szépen illeszkedik a környezetbe. A dokkolót úgy alakították ki, hogy egy iPhone akár két milliméter vastag tokkal is bele tudjon férni.





További érdekességei az integrált sztereó hangszórók, USB tölthető, némító gomb, hangerőszabályzó és egy kis nosztalgia.

Microsoft Kin

A napokban a Microsoft két új mobiltelefont adott a piacra. Ezek a telefonok teljesen átlagos funkciókkal rendelkeznek, így fel sem vehetik a versenyt az iPhone és egyéb készülékekkel. Egy dologra viszont nagyon hasznosak: a közösségi oldalak gördülékeny használatára. a fejlesztők elsősorban a 15-25 éves korosztálynak szánják a telefonokat. A Kinre sajnos nem lehet alkalmazásokat telepíteni, viszont nagyon otthonosan mozog a social media terén.

A telefonok a Zune alapjára épültek, ami egy feedbe gyűjti össze az ismerőseink státuszait, üzeneteit, kommentjeit, feltöltött videóit és fényképeit. Támogatja többek között a Facebook, a Twitter és a MySpace oldalakat is. A telefon kezelőfelülete a Windows 7-re hasonlít, a képernyője érintőképernyő. További érdekessége, hogy QWERTY billentyűzettel rendelkezik, megkönnyítve a közösségi oldalakon történő publikálást.

Online Kin

A telefont az online Kin szolgáltatás teszi még érdekesebbé. A telefon 15 percenként szinkronizál a központi szerverekkel. A telefonkönyvet és a személyes beállításokat is elmenti, így ha elveszne a mobilunk az új telefonra egyszerűen feltölthetők az adatok.




Hardver

A telefon ugyan a Microsoft nevén van, de a Sharp adta ki. A Kin One inkább érdekesebb, a Kin Two nagyobb tudású.

A Kin One korábban Turtle, vagyis Teknős néven futott feltehetőleg az alakja miatt. Az alakja egy lekerekített négyzet, de felnyitás helyett csúsztatni lehet. A képernyő felbontása 320x240, a kameráé 5 MP. A memória mérete 4GB.

A Kin Two eredetileg Pure néven futott. 480x320-as kijelzővel, 8 MP-es kamerával és 8 GB memóriával rendelkezik. Ennél a QWERTY billentyűzeten már két ujjal gépelhetünk.

Mindkettő Nvidia Tegra alapokon fut. Az élő hírfolyam Live Tiles néven futó kis mozaikdarabkánként jelenik meg a kijelzőn. Nincs külön Windows Live vagy Facebook, minden egy közös kezelőfelületen helyezkedik el. A Spot a kezelőfelület egyik érdekessége. Egy zöld pötty a képernyőn, amibe beledobhatjuk a megosztani kívánt tartalmakat, majd eldönthetjük, hogy melyik oldalon és kikkel osztjuk meg. Ennek a zöld pöttynek egy gombja is van a billentyűzeten, amivel egyszerűen megnyithatjuk.

A Kin online-on található Studio segítségével a mentett adatokat rendszerezhetjük is.

A Zune Pass segítségével 3G-n és Wi-Fi-n is elérhetjük a Zune piactér zenei kínálatát, amelyet letöltés nélkül is meghallgathatunk.

A Kin pozitív véleményeket kapott a külföldi szaksajtótól. Az USA-ban májusban fog megjelenni, Európába feltehetően a Vodafone fogja behozni valamikor ősszel. Ár még nincs meghirdetve, viszont figyelembe véve a célcsoportot a telefon feltehetőleg 40 ezer forint alatt lesz.

http://www.youtube.com/watch?v=iUbSgLmfaE4&feature=player_embedded